מהי מדפסת לייזר ואיך היא פועלת?

מדפסות לייזר נפוצות מאוד במשרדים והפכו להיות חלק בלתי נפרד מן המיכון המשרדי. מדפסות לייזר שונות מאוד באופן תפקודן ממדפסות הזרקת דיו. מדפסות הלייזר יעילות בעבודתן ומתאימות מאוד למשרדים בהן ההדפסה היא אינטנסיבית. מהי בדיוק מדפסת לייזר? איך היא עובדת? אילו פיתוחים עברה מדפסת הלייזר בשנים האחרונות?

מדפסת לייזר

מהי בדיוק מדפסת לייזר?

מדפסת לייזר היא מדפסת המפיקה הדפסות איכותיות בשיטה מתקדמת. ניתן למצוא סוגים שונים של מדפסת, החל ממדפסות שחור לבן קומפקטיות דרך מדפסות צבעוניות ועד מדפסות לייזר משולבות המשלבות פונקציות נוספות מלבד הדפסה. מדפסות לייזר נחשבות יעילות מאוד. בעבר נמנעו עסקים קטנים מלרכוש אותן בגלל מחירן וכך גם בתים פרטיים. היום, לאחר שמחירן ירד, נהנים כולם ממדפסות אלה.

מנגנון העבודה של מדפסת הלייזר

מדפסת הלייזר בנויה מיריעה מתכתית המכילה מטען חשמלי. כאשר היא מוארת על ידי קרן לייזר, אובד המטען החשמלי בדיוק בנקודות בהן פגעה הקרן. היריעה מצפה גליל גדול הנקרא תוף שמסתובב. כבל הפרוש במרחק קצר מן התוף יוצר חשמל סטטי ביריעה המתכתית שנמצאת מתחתיו. נורת הלייזר מורכבת משורת נוריות לד זעירות. מרכיב נוסף וחשוב שבלעדיו לא תראה הדפסה על גבי הדף הוא הטונר. הטונר מכיל שכבה דקה של אבקת צבע. המטען החשמלי ההפוך של אבקת הצבע לעומת המטען החשמלי של התוף גורם לכך שהאבקה נמשכת אליו. כך יכולה להתרחש ההדפסה.

כיצד פועלת המדפסת?

הדפסה באמצעות מדפסת לייזר נראית כפעולה אחת קצרה, אך היא מורכבת ממספר שלבים:

  1. העברת פקודת ההדפסה מהמחשב לזיכרון המדפסת.
  2. עיבוד הפקודה והמרתה לפיקסלים. כל נקודה בפיקסלים מסמלת האם נקודה מסוימת על גבי הדף תהיה שחורה/צבעונית או לבנה.
  3. עם תחילת ההדפסה התוף והיריעה שתחתיו נטענים במטען חשמלי.
  4. יריית קרן לייזר מבטלת את המטען החשמלי באזורים מסוימים על גבי התוף. אזורים אלה נשארים לבנים. האזורים שנשארו טעונים יצבעו בשחור בגלל אבקת הטונר הטעונה מטען חשמלי מנוגד ולכן נמשכת לתוף.
  5. אבקת הטונר עוברת מהתוף אל הנייר בעזרת כבל המפעיל חשמל אלקטרוסטטי חזק.
  6. האבקה מותכת אל הנייר בחוזקה לאחר שהנייר עובר בתוך גלילים הצמודים בלחץ שאחד מהם מכיל גוף חימום. החום והלחץ מתיכים את האבקה ומקבעים אותה לדף.

אין ספק שהתהליך נשמע מורכב, אך כל השלבים האלה מתרחשים תוך מספר שניות. במדפסת לייזר צבעונית קורה התהליך ארבע פעמים כשנעשה שימוש בטונר שחור ובטונרים של שלושת צבעי היסוד. כך מתקבל דף צבעוני בדיוק על פי ההוראה שניתנה.

סוגים שונים של מדפסות לייזר

כפי שהוזכר בתחילת המאמר, ניתן למצוא מדפסות לייזר מסוגים שונים:

· מדפסת לייזר שחור לבן: מדפסת לייזר שחור לבן מתאימה מאוד לעסקים קטנים ובינוניים בהם ישנה הדפסה של מסמכים רבים מדי יום. המדפסת יכולה להדפיס גם 35 דפים ברצף.

· מדפסת לייזר צבעונית: מדפסות לייזר צבעוניות מתאימות מאוד לחברות העוסקות בגרפיקה, אדריכלות ועיצוב. ההדפסה היא מהירה ונעשית ברזולוציה גבוהה ואיכות מעולה. יש לקחת בחשבון שמדפסת זו גדולה יותר ממדפסת שחור לבן.

· מדפסת לייזר משולבת: מדפסת משולבת מספקת מהירות הדפסה גבוהה יחד עם פונקציונליות בגלל פעולות נוספות שנעשות בה: צילום, סריקה ובמקרים רבים גם פקס. מדפסת זו מהווה פתרון מושלם להפקת וארגון מסמכים לעסקים מכל הסוגים וגם בתים פרטיים.

מחפש מדפסת איכותית? גסטטנרטק מציעה לך מדפסת מהשורה הראשונה

גסטטנרטק מציעה מגוון רחב ואיכותי של מוצרים ומדפסות לייזר. צור קשר עוד היום ורכוש מדפסת מצוינת ואיכותית.