מדפסות לייזר

מגרסות נייר

מגרסות נייר הן אמצעי יעיל לאבטחת מידע המאפשר חיתוך של מסמכים לפיסות קטנות. בשוק קיימים מגוון סוגים של מגרסות לשימוש ביתי, משרדי ותעשייתי, והמגרסות עצמן שונות זו מזו ברמת אבטחתן, גודלן ושיטת הגריסה שלהן. לכן, לפני רכישת מגרסת נייר חשוב להגדיר את ייעודה, כמות העבודה ורמת אבטחת הגריסה הנדרשת ממנה.

בקרו בקטלוג מגרסות הנייר של גסטטנרטק והתרשמו מהיכולות שיהפכו את העבודה שלכם להרבה יותר קלה.

לחצו כאן לקבלת שירות ויעוץ מקצועי 

להזמנות ויצירת קשר השאירו פרטים:

צור קשר

מוקד מכירות ארצי: 6336*

מוקד שירות תל אביב:
03-5657777

מוקד שירות ירושלים:
02-6400788

מוקד שירות חיפה והצפון:
04-8620503

מוקד שירות באר שבע והדרום:
08-6272076

דרושים

בגסטטנרטק

לחברת גסטטנרטק דרושים/ות אנשי תמיכה במרכז ה- HELP-DESK למתאימים/ות תינתן הכשרה במקום.

המשרה מתבצעת באיזור המרכז.

דרישות:
ידע במחשבים
ידע במערכות הפעלה + רשתות
ידע במערכות הדפסה

המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד.

40019001

צור קשר

מוקד מכירות ארצי: 6336*

מוקד שירות תל אביב:
03-5657777

מוקד שירות ירושלים:
02-6400788

מוקד שירות חיפה והצפון:
04-8620503

מוקד שירות באר שבע והדרום:
08-6272076

דרושים

בגסטטנרטק

לחברת גסטטנרטק דרושים/ות אנשי תמיכה במרכז ה- HELP-DESK למתאימים/ות תינתן הכשרה במקום.

המשרה מתבצעת באיזור המרכז.

דרישות:
ידע במחשבים
ידע במערכות הפעלה + רשתות
ידע במערכות הדפסה

המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד.

40019001

שיטות לגריסת נייר

מגרסות נייר מוצעות בימינו בעיצובים אסתטיים המותאמים בצורתם לצורכי המשרד, והן מתחלקות לשני סוגי גריסה עיקריים – שתי וערב ורצועות. כל סוג של גריסה נועד למטרות מסוימות:

 • גריסת רצועות – זוהי מגרסה שחותכת את הנייר לרצועות צרות וארוכות, לרוב ברוחב רצועה הנע בין 30 ל- 60 מ”מ. מדובר מגרסות ביתיות ומשרדיות בעלות רמת אבטחה ממוצעת.
 • גריסת שתי וערב – אלו הן מגרסות שחותכות את הנייר בפעולת חיתוך כפולה לאורך ולרוחב, וגורסות אותו לפתיתים רבועים קטנים ושווים בגודלם. המגרסות מוצעות ברמת אבטחה רגילה וגבוהה, וחשוב לציין כי אופן גריסה זה מאפשר לאחסן כמות גדולה יותר של פסולת נייר.

מגרסות נייר לשימוש אישי

מגרסת נייר אישיות נחוצות הן לשימוש ביתי והן למשרדי , ונועדו עבור מגוון גדול של מסמכים אישיים שרוצים להשליכם מבלי שיגיעו לידיים לא נכונות. מסמכים אלו עשויים להיות מכתבים והודעות אישיות, ניירת משרדית, חשבונות בנק ותכתובת משפטית. לשם כך מוצע מגוון רחב של מגרסות נייר שונות בגדלים והספקים שונים, רובן בדגמים קומפקטיים בגודל של סל אשפה. המגרסות דורשות מעט מאוד תחזוקה, המורכבת משימון תקופתי של משטחי החיתוך. כמו כן, יש לוודא שלא הצטברו ניירות גרוסים בלהבי המכשיר, וכך לשמור על תקינות המגרסה גם בטווח הארוך.

מגרסות נייר לשימוש משרדי

מגרסות נייר מהוות בימינו ציוד משרדי אלמנטרי, אשר נועד לגרוס כל מסמך משרדי וכך למנוע הדלפת מידע מחוץ לכותלי בית העסק. חשוב לדעת כי מרבית סוגי המגרסות המשרדיות משמידים את המסמך בצורה שכמעט אינה מאפשרת לשחזרו. מגרסות אלו מוצעות במגוון גדול של דגמים וגדלים, ואילו הבחירה בסוג המגרסה משתנה בהתאם לכמות פסולת הנייר המשרדית המופקת ורמות אבטחת המידע הנחוצות. כמו כן, מגרסות נייר משרדיות מתוכננות בקפידה על מנת שיתאימו לסביבה משרדית, כך שהן בעלות עמידות גבוהה ובטוחות לשימוש. עוד יש לציין כי המגרות מוצעות באמצעי הפעלה אוטומטיים או ידניים, ועבור גיליונות נייר בגדלים שונים.

מגרסת נייר תעשייתית

מגרסת נייר תעשייתית, המכונה גם מגרסה מסחרית, הינה מכשיר גדול וחזק בעל הספק גבוה מאוד, המיועד להשמיד במהירות כמות גדולה במיוחד של פסולת מגוונת. מכשירים אלו משמשים בעיקר חברות וארגונים גדולים, ומסוגלים לגרוס קרטונים, תיקיות, תקליטורים, סרטים וערמות של ניירת.

מגרסות נייר, המדריך המלא

כולנו מכירים אותה, כולנו נתקלנו בה פעם, פעמיים או יותר, ולחלקנו יצא גם לעשות בה שימוש. היא תמיד עומדת בפינה של המשרד, מרובעת כזו בעלת פתח משונן אשר מוכן בכל עת לקלוט את הנייר הבא. המגרסה היא אחד הכלים השימושיים ביותר במשרדים השונים. בעבר, מגרסות נייר היו בשימוש רק במוסדות וגופים גדולים. אולם, עם הזמן משרדים ועסקים רבים החלו להבין את החשיבות שבשימוש במגרסה לצורך אבטחת המידע של המשרד, והיא הפכה לפריט שימושי כמעט בכל בית עסק. במקרים רבים הרבה מידע רגיש על העסק מודפס על גבי דפי נייר. חשבונות בנק, פירוט אשראי, פרטים מזהים ועוד, כולם מהווים מידע רגיש, אשר לא צריך ליפול בידיים לא נכונות. המגרסה משמשת לגריסה של ניירות אלו, ומשמידה אותם. מגרסות נייר מספקות פרטיות וסודיות לעסק, וגם דואגות לביטחון הנתונים במשרד. גריסת מסמכים נעשית כאשר מדובר:

 • בצורך לשמור על מידע רגיש.
 • בצורך לשמור על מידע סודי.
 • במקרים בהם מדובר באבטחת מידע.
 • כאשר יש צורך לגרוס מסמכים אישיים או פרטי חשבון בנק, ועוד.

סוגים שונים של מגרסות נייר

ישנם שלושה סוגים עיקריים של מגרסות נייר:

 • מגרסה אישית: בה ניתן יהיה לגרוס נייר בכמות שלא עולה על 10 דפים בבאת אחת. גובהה של המגרסה נע בין 40-55 ס”מ, הנפח שלה הוא בין 20 ל – 35 ליטר, והיא לרוב ממוקמת מתחת לשולחן העבודה.
 • מגרסה משרדית: מגרסה גדולה יותר, אשר בה ניתן יהיה לגרוס גם תקליטורים, כרטיסי אשראי, מהדקים ועוד.
 • ומגרסה מחלקתית: אשר מצוידת במנוע עצמתי יותר, ובנפח גדול יותר, והיא מיועדת לגריסה רצופה ומסיבית. גובהה נע בין 70-95 ס”מ, ונפחה בין 50 ל- 150 ליטר.

כיצד לבחור מגרסה איכותית ומתאימה?

בבואכם לבחור מגרסות נייר למשרד או לעסק, ישנם מספר פרמטרים חשובים שעליכם לבחון:

 • שאלות מכוונות: ראשית מומלץ שתשאלו את עצמכם שאלות מכוונות לפני הרכישה כמו: מה התדירות בה נעשה שימוש במגרסה? מה היא רמת הסודיות הדרושה לנו? כמה עובדים יעשו שימוש במגרסה? מה ההערכה וכמות הדפים אותם נגרוס באמצעות המגרסה? האם מומלץ לרכוש כמה מגרסות אישיות או מגרסה אחת גדולה? האם אנחנו מעוניינים במוצר זול או במוצר יקר יותר ואיכותי? ועוד.
 • רמת אבטחה: הפרמטר השני החשוב לפני שבוחרים מגרסות נייר למשרד או לעסק הוא הגדרת רמת האבטחה לה העסק זקוק. אבטחת המידע במגרסות נמדדת על ידי פרמטר מוסכם בינלאומי אשר מכונה DIN. מגרסה אשר מייצרת פתיתי נייר קטנים יותר, מספקת רמה גבוהה יותר של אבטחה, והקושי בשחזור המסמכים הולך וגדל. וככל שהמגרסה גורסת פתיתים עבים יותר, כך קטנה רמת ה DIN. DIN 1 הוא רמת האבטחה הנמוכה ביותר, כאשר היא מייצרת פסי נייר בגודל של 6 מ”מ, ואילו DIN 6, היא רמת האבטחה הגבוהה ביותר, כאשר היא מייצרת פתיתים בגודל של 5X1 מ”מ.